LAJMI I FUNDIT:

Ndeshja e titullit, por Jude Bellingham mund t’i mungojë Borussia Dortmundit

Ndeshja e titullit, por Jude Bellingham mund t’i mungojë Borussia Dortmundit

Trajneri i Borussia Dortmundi, Edin Terzic, ka thënë të enjten se paraqitja e Jude Bellingham ndaj Mainz, i cili po vuan nga një lëndim në gju, është në dyshim.

Reklama

Borussia Dortmund luan të shtunën ndaj Mainz në xhiron e fundit të Bundesligas, në të cilën ‘milionerët’ mund të fitojë titullin e parë, pas 11 vitesh.

Bellingham nuk luajti as katër ditë më parë në fitoren 3-0 kundër Augsburgut, ku Borussia mori kryesimin e tabelës me dy pikë më shumë se Bayern Munich i vendit të dytë.

Rindërtimi i Real Madridit: Këto janë tre nënshkrimet që Maldini do të bënte te Los Blancos
Lexo po ashtu Rindërtimi i Real Madridit: Këto janë tre nënshkrimet që Maldini do të bënte te Los Blancos

“Jude arriti të shtojë stërvitjen e tij këto ditë, gjë që është një shenjë e mirë. Ne patjetër dëshirojmë që ai të përfshihet në ekip për të shtunën”, ka thënë Terzic, i cili ka lënë pikëpyetje për paraqitjen e anglezit.

Ndeshja e së shtunës kundër Mainz mund të jetë e fundit me fanellën e Borussias për 19-vjeçarin Bellingham, me Real Madridin që përflitet të jetë i interesuar për të.

Bellingham ka njoftuar Man Cityn se do t’i bashkohet Real Madridit
Lexo po ashtu Bellingham ka njoftuar Man Cityn se do t’i bashkohet Real Madridit

Bellingham luajti në 31 ndeshje në kampionat këtë sezon dhe shënoi tetë gola. Sipas vlerësimeve të SofaScore, ai është lojtari më i mirë i Borussia Bortmund këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Kalo në kategori