LAJMI I FUNDIT:

Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin “Lagjja e Trimave”

Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin “Lagjja e Trimave”
Reklama

Ka ndërruar jetë në burg Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin Lagja e Trimave. Informacionin për vdekjen e tij e kanë kumtuar të burgosurit e dënuar për këtë rast.

Mësohet se ai së fundi ka vuajtur nga një sëmundje kronike për të cilën disa herë kishte denoncuar se në burg nuk e merr trajtimin e duhur mjekësor.


Ai ishte dënuar me 12 vite burg. Pajaziti ishte arrestuar, më 15.11.2015, për ngjarjet që ndodhën më 9 dhe 10 maj në Lagjen e Trimave.