LAJMI I FUNDIT:

Ndërpritet seanca, Tahiri i PDK-së këput mikrofonin

Ndërpritet seanca, Tahiri i PDK-së këput mikrofonin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nuk po lejojnë vazhdimin e seancës plenare, ndërkaq deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka këputur mikrofonin e foltores.

Deputetët e PDK-së dhe AAK-së kanë qëndruar në pjesën e foltores dhe nuk lejuan vazhdimin e seancës.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas kësaj ka ftuar shefat e grupeve parlamentare në mbledhje.

Ndryshe, sot para Kuvendit të Kosovës po protestojnë veteranët e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në shenjë pakënaqësie për miratimin e Ligjit për pagën minimale dhe mospërfshirjen e tyre.

Ata po brohorasin “poshtë Qeveria Kurti”, “poshtë Vjosa Osmani”, “jashtë Albin Kurti”, ndërkaq, nuk po kursejnë edhe fjalët banale drejtuar disa prej deputetëve të partisë në pushtet.

/Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Lajme
Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Lajme
Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Lajme
Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Lajme
Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Lajme
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Kronika e Zezë
Kalo në kategori