LAJMI I FUNDIT:

Ndërmarrësi shqiptar Gorçaj tregon këshilla se si mund të udhëhiqet një top kompani në Maqedoni

Ndërmarrësi shqiptar Gorçaj tregon këshilla se si mund të udhëhiqet një top kompani në Maqedoni

Agim Gorçaj është Menaxher Gjeneral i Mega Auto Parts dhe ai ka folur për Telegrafi Maqedoni për të treguar se si ka rritur brendin e kompanisë së tij por edhe për planet për zgjerim në të ardhmen. Së bashku me OEMVP-në, me ndërmarrësin Gorçaj kemi folur për tema në lidhje me biznesin dhe të ardhmen e kompanive shqiptare në Maqedoni.

Reklama

Gorçaj i Mega AutoParts ka treguar se pandemia globale Covid-19 e ka dëmtuar lehtë biznesin e tij por tanimë, sipas tij, ka përmirësim.

“Suksesi i kompanisë tonë është rezultat i një pune 28 vjeçare” thotë mes tjerash Gorçaj, i pyetur se si kanë arritur sukses kaq të madh duke u renditur në top 100-shin e kompanive sipas OEMVP-së, për mbi shtatë vite.

“Aftësia e komunikmit me partnerët, korrektësia dhe saktësia në bashkëpunim, dhe kujdesi ndaj punëtorët” janë tre përvojat që i ndanë Gorçaj me lexuesit.

Bizneset shqiptare në Maqedoni janë duke përparuar. Por, sipas tij, bizneset shqiptare duhet të ndjek teknologjinë dhe të kërkojë përmirësimin e klimës për biznes nga shteti. Qasja profesionale në biznes është diçka tjetër që ai e cek si nevojë për përmirësim, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Investimi në TI, hapja e pikave të reja të shitjes dhe zgjerimi në vendet e rajonit” janë planet e Mega AutoParts për pesë vitet e ardhshme.

“Punë, guximshëri dhe durim së bashku me inovacionin” janë këshillat e menaxherit të Mega AutoParts, Agim Gorxhaj. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Lajme
Vrasja e policit dhe plagosja në veri, kryeministri dhe zv.drejtori i policisë mbajn konferencë

Vrasja e policit dhe plagosja në veri, kryeministri dhe zv.drejtori i policisë mbajn konferencë

Lajme
Kurti: Ditë e rëndë për vendin tonë, janë 30 persona të armatosur që po vazhdojnë sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Kurti: Ditë e rëndë për vendin tonë, janë 30 persona të armatosur që po vazhdojnë sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Lajme
Lajmi për vrasjen e policit në Banjskë dhe plagosjes së një tjetri, zë vend në ballinat e mediave botërore

Lajmi për vrasjen e policit në Banjskë dhe plagosjes së një tjetri, zë vend në ballinat e mediave botërore

Lajme
Reagon familja e policit të vrarë në veri: Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri

Reagon familja e policit të vrarë në veri: Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri

Lajme
Pacolli publikon fotografinë e policit të vrarë në veri

Pacolli publikon fotografinë e policit të vrarë në veri

Lajme
Kalo në kategori