Disa yje të Ligës Premier thjesht nuk i janë bindur udhëzimeve të qeverisë për të qëndruar brenda n shtëpitë e tyre dhe të mbajnë distancimin shoqëror gjatë pandemisë coronavirus.

Nga shëtitjet dhe stërvitjet në park publik, deri te ndejat me seks të egër.

Këto kanë qenë disa nga aktivitet e lojtarëve, ku në këtë mes futet edhe shqiptari Granit Xhaka.

Por nëse futen në një formacion këta lojtarë si do të dukej ai, pasi kemi të bëjmë me ata që thyen rregullat e distancimit.

Më poshtë e gjeni formacionin nga The Sun.

Portier – David Ospina

I pari i formacionit kishte vendosur që ta dal në një dyqan në Itali që të kryej shpenzimet.

Mbrojtës i djathtë – Serge Aurier

Mbrojtësi i Tottenhamit ndau një video duke stërvitur me disa bashkëlojtarë.

Mbrojtës – Kyle Walker

Ylli i Man Cityt organizoi një ndjejë për tri orë të tëra me një shok dhe dy prostituta.

Mbrojtës – David Luiz

Mbrojtësi i Arsenalit kishte dalur në shëtitje me Granit Xhaka në Southgate, Londër.

Mbrojtës i majtë – Ryan Sessegnon

Mbrojtësi i Spurs kishte dalur të stërvite me shokun e skaudrës Sissokon.

Mesfushor – Moussa Sissoko

Një tjetër lojtar i Spurs në listë, Sissoko kishte dal me Aurier dhe Sessegnon në park.

Mesfushor – Granit Xhaka

Shqiptari është parë së bashku me shokun e tij Luiz në rrugë.

Mesfushor – Jack Grealish

Anglezi nuk ka treguar kujdes dhe ka bërë edhe aksident me veturë në ora katër të mëngjesit.

Anësor – Nicolas Pepe

Anësori i Arsenalit është parë në Graham Park me 15 prill duke luajtur futboll.

Anësor – Oumar Niasse

Ylli i Everton u ndal me veturën e tij Mercedes-Benz n vlerë 100 mijë euro ku ishin edhe dy vajza në veturë. Ai mori dënim.

Sulmues – Alexandre Lacazette

Ylli i Arsenalit kishte dalur me  Audi, duke e dërguar edhe në autolarje.

Zëvendësimet – Mason Mount & Declan Rice

Dyshja e Chelsea dhe West Ham, janë parë duke luajtur futboll në një fushë.

Trajner – Jose Mourinho

Ky i fundit është parë në park duke i stërvitur disa lojtarë.

FORMACIONI 

/Telegrafi/