LAJMI I FUNDIT:

Ndaloi për të blerë karamele për Halloween, amerikani i fitoi 1 milion dollarë nga lotaria Powerball

Ndaloi për të blerë karamele për Halloween, amerikani i fitoi 1 milion dollarë nga lotaria Powerball

Një burrë nga Maryland tha se vonesa dhe nevoja për të blerë karamele për Halloween e bëri atë të vizitonte një dyqan ku përndryshe nuk do të kishte shkuar – dhe të fitonte një çmim prej 1 milion eurove (1 milion dollarë) nga lotaria Powerball.

Burri 58-vjeçar i Bowie u tha zyrtarëve të Maryland Lottery se ai u ndal në dyqanin Giant në Bowie sepse i duhej të blinte karamele për Halloween përpara festës, por dyqani nuk do të ishte zgjedhja e tij e parë.

“Unë në fakt nuk do të shkoja te Giant”, tha lojtari duke shtuar: “por isha me nxitim për të shkuar në shtëpi”, raporton UPI, përcjell Telegrafi.

Amerikani bleu 10 bileta për shortin e 29 tetorit të Powerball ndërsa ishte në dyqan.

Reklama

Ai deklaroi se kontrolloi biletat e tij të nesërmen në mëngjes pasi mësoi se xhekpoti prej 801 milionë eurove (800 milionë dollarëve) nuk ishte fituar nga askush, duke zbuluar pastaj se kishte fituar një çmim prej 1 milionë eurove (1 milionë dollarëve).

“Ishte në të fundit nga 10 biletat”, tha ai. Tutje ai shtoi: “E shikova dhe kjo gjë po thotë 1 milion dollarë!”.

Lojtari tha se ishte në moment mosbesimi, kështu që ai i kërkoi vëllait të tij të kontrollonte dy herë biletën dhe të konfirmonte fitoren.

Burri tha se me paratë fitoi, do ta ndihmojnë atë të kujdeset për babanë e tij të moshuar. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Virale
Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Interesante
Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Fun
Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Fun
Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Interesante
Nga e ka origjinën dita e gënjeshtrave - 1 Prilli?

Nga e ka origjinën dita e gënjeshtrave - 1 Prilli?

Interesante
Kalo në kategori