LAJMI I FUNDIT:

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Policia mbrëmë në rrugën “Dimko Najdov” në Veles ka ndaluar A.E.(34) nga Shkupi për kontrabandim me imigrantë.

“Rreth orës 21:10 në autostradën A1, zyrtarët policorë i kanë dhënë shenjë ndalimi automjetit “Seat” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, por ai ka vazhduar lëvizjen dhe pasi ka shkëputur rrugën rajonale, është ndalur në afërsi të kryqëzimit Karasllarit, ndërsa nga automjeti kanë dalë disa persona.


Menjëherë pas marrjes së masave janë gjetur gjashtë imigrantë nga Siria, pas së cilës janë gjetur shoferi dhe automjeti. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe personi është ndaluar në stacionin policor.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, ndaj A.E. do të dorëzohen parashtresat përkatëse./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Disa regjistruesve u janë ndërprerë kontratat, serbët po regjistrohen vullnetarisht

Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Disa regjistruesve u janë ndërprerë kontratat, serbët po regjistrohen vullnetarisht

Lajme
Sulmi në Banjskë, dialogu Kosovë – Serbi, bashkëpunimi ekonomik e mbështetja për FSK-në, intervistë me Ambasadorin britanik Hargreaves

Sulmi në Banjskë, dialogu Kosovë – Serbi, bashkëpunimi ekonomik e mbështetja për FSK-në, intervistë me Ambasadorin britanik Hargreaves

Muhamet Hajrullahu

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë - mbi 1 mijë pjesëmarrës nga 40 shtete të botës

Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë - mbi 1 mijë pjesëmarrës nga 40 shtete të botës

Lajme
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme
Kalo në kategori