LAJMI I FUNDIT:

Ndalohet në Glloboqicë 28-vjeçari që kontrabandoi mallra nga Maqedonia e Veriut

Ndalohet në Glloboqicë 28-vjeçari që kontrabandoi mallra nga Maqedonia e Veriut

Një person është ndaluar të martën rreth orës 15:30 nga Policia e Kosovës në fshatin Glloboqicë, pasi dyshohet për kontrabandim me mallra.

Reklama

I dyshuari është 28-vjeçari me inicialet K.G.

Sipas policisë, gjatë kontrollimit të veturës së tij, në bagazh dhe në hapësirën e brendshme janë gjetur një sasi e konsiderueshme e mallrave që dyshohet se janë kontrabanduar nga Maqedonia e Veriut.

“Më 10.05.2022 rreth orës 15:30, gjatë patrullimit, njësia patrulluese kufitare në fshatin Glloboqicë, ka ndaluar automjetin me targa vendore të cilin e drejtonte i dyshuari K.G., (viti i lindjes 1994, mashkull kosovar). Gjatë kontrollimit të veturës në hapësirën e brendshme dhe bagazhin e veturës është gjetur një sasi e konsiderueshme e mallrave komerciale që dyshohet se janë kontrabanduar nga territori i Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin për media.

Mallrat bëhet e ditur se i janë dorëzuar Doganës së Kosovës, kurse policia ka iniciuar rastin ‘kontrabanda me mallra’.

“Rasti me aktvendim të prokurorisë vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në njoftim./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Lajme
Kalo në kategori