LAJMI I FUNDIT:

National Geographic publikon imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

National Geographic publikon imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

National Geographic ka publikuar së fundmi fotografitë më të mira të botës së egër dhe natyrës, të cilat kanë marrë komente pozitive nga kritikët e artit.

Reklama

Edhe pse në shikim të parë duken si imazhe nga përrallat, ato në të vërtetë janë reale dhe janë shkrepur në vende të ndryshme të botës, transmeton Telegrafi.

Në këtë garë kanë marrë pjesë mijëra fotograf nga e mbarë botë, por vetëm 50 kanë arritur të futen në rrethin e ngushtë për fotografët më të mirë në kategorinë e “botës së egër” dhe “natyrës”.

Juria e National Georgraphic që marrë me përzgjedhjen e imazheve më të mira, ka pasur një mision të vështirë, për faktin se shumica e fotografive kanë qenë të bukura. /Telegrafi/