LAJMI I FUNDIT:

Napoli e përfshin Diawaran në marrëveshjen për Manolas

Napoli e përfshin Diawaran në marrëveshjen për Manolas
Kostas Manolas (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Raportimet janë duke u shtuar se Kostas Manolas do t’i bashkohet Napolit për 36 milionë euro, ndërkohë që Amadou Diawara do të shkojë te Roma për 20 milionë euro, si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi (pjesa tjetër e shumës do të paguhet në para).

Reklama

SportItalia, Sky Sport Italia dhe media të tjera bëjnë të ditur se marrëveshja është arritur dhe do të kompletohet pa përfunduar kjo javë.

Të gjitha lajmet nga Kostas Manolas
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Kostas Manolas

Manolas ka klauzolë prej 36 milionë eurosh, të cilën Napoli ka refuzuar ta paguajë, duke kërkuar që ta përfshijë një lojtar në marrëveshje.

Fillimisht, Giallorossët hezitonin, mirëpo duket se në fund kanë pranuar rreth para plus Diawaran.

Këto dy marrëveshje do të jenë të ndara në letra, mirëpo qëllimi i transferimeve do të jetë i njëjtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori