Raportimet janë duke u shtuar se Kostas Manolas do t’i bashkohet Napolit për 36 milionë euro, ndërkohë që Amadou Diawara do të shkojë te Roma për 20 milionë euro, si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi (pjesa tjetër e shumës do të paguhet në para).

SportItalia, Sky Sport Italia dhe media të tjera bëjnë të ditur se marrëveshja është arritur dhe do të kompletohet pa përfunduar kjo javë.

Manolas ka klauzolë prej 36 milionë eurosh, të cilën Napoli ka refuzuar ta paguajë, duke kërkuar që ta përfshijë një lojtar në marrëveshje.

Fillimisht, Giallorossët hezitonin, mirëpo duket se në fund kanë pranuar rreth para plus Diawaran.

Këto dy marrëveshje do të jenë të ndara në letra, mirëpo qëllimi i transferimeve do të jetë i njëjtë. /Telegrafi/