Luis Nani beson se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Portugezi dhe CR7 ishin së bashku te Manchester Unitedi për dy sezone, para se 35-vjeçari të kalonte te Real Madridi në vitin 2009.

33-vjeçari është tani kapiten i Orlando Cityt në MLS, derisa ka deklaruar se bashkëkombësi i tij është më i mirë se Lionel Messi, Pele dhe Diego Maradona.

“Një lojtar që më ka impresionuar në fillimet e karrierës time ishte Paul Scholes – ai ishte fenomenal”, ka thënë Nani.

“Por, favoritit im është Cristiano Ronaldo, më i miri”.

“Lojtari më i mirë i të gjitha kohërave? Kam parë shumë ndër vite edhe para Maradonas dhe Peles, por  do të zgjidhja bashkëkombësin tim për shumë përballje”.

Ta kujtojmë momentin kur Nani ‘anuloi’ golin më të mirë në karrierë të Ronaldos Ta kujtojmë momentin kur Nani ‘anuloi’ golin më të mirë në karrierë të Ronaldos

“Me atë kam fituar shumë, dikë që e respektoj shumë. Numrat nuk gënjejnë dhe ata tregojnë se është më i miri – Cristiano Ronaldo”, ka shtuar më tej portugezi.

Nani kaloi te Manchester Unitedi në vitin 2007 nga Sporting Lisbona, duke bërë mbi 200 paraqitje për klubin. /Telegrafi/