0Shares

Samsung po vazhdon vitin e saj të suksesshëm, pasi që në mbrëmjen e kaluar, kompania ka fituar çmimin për telefonin më të mirë të mençur për vitin 2013, dhënë nga Kongresi Botëror Mobil në Barcelonë, duke mposhtur rivalin e saj jashtë sfidës, Apple iPhone, dhe rivalët e tjerë si HTC Droid DNA, Nokia Lumia 920, dhe fabletin e saj Samsung Galaxy Note II.

Ky ishte njëri ndër katër çmimet e mëdha për Samsung, në krahasim me Apple e cila nuk pranoi asnjë çmim.

Vitin e kaluar, Samsung Galaxy S2 kishte mundur rivalin e saj më të fortë, iPhone 4S, ndërsa Apple kishte fituar çmimin kryesor si prodhuesi i tabletëve.

Mundi S2 iPhone 4S në shoë.Samsung vitit të kaluar ishte prodhues pajisje e vitit dhe Apple fitoi kategorinë tabletë.
Në kategorinë e telefonave fillestar, Nokia Asha u shpall si telefoni më i mirë, duke lënë anash tri modele të telefonave të kompanisë së vet, si dhe Samsung C3312. Google Nexus 7 fitoi garën mes tabletëve. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)