LAJMI I FUNDIT:

Musk i ofron Zuckerbergut 1 miliard dollarë për ta ndryshuar emrin e Facebook në “Faceboob”

Musk i ofron Zuckerbergut 1 miliard dollarë për ta ndryshuar emrin e Facebook në “Faceboob”

Një faqe e lajmeve satirike BabylonBee raportoi kinse Elon Musk ka propozuar t’i ofrojë Mark Zuckerberg-ut 1 miliard dollarë për të ndryshuar emrin e Facebook, në “Faceboob”.

Muskut me sa duket ky artikull iu kishte dukur qesharak, dhe kështu e kishte rishpërndarë në llogarinë e tij në X duke shkruar se ky në fakt: “Do të ishte emër shumë më i mirë”, për platformën e Meta-s, transmeton Telegrafi.


Raportimi satirik nga BabylonBee me sa duket vjen pasi, Musk ditë më parë kishte thënë se do të ishte i gatshëm t’i ofronte uebfaqes Wikipedia 1 miliard dollarë, nëse kjo uebfaqe do të ndërronte emrin në “Dickpedia”.

Rivaliteti midis Muskut dhe Zuckerbergut ishte temë diskutimi në rrjetet sociale sidomos në kohën kur të dy kishin dhënë indikacione se do të zhvillonin një luftë në kafaz, por deri më tani nuk ka pasur asgjë konkrete. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Teknologji
Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Teknologji
Galaxy S25 Ultra përflitet se do të ketë shumë ndryshime në dizajn

Galaxy S25 Ultra përflitet se do të ketë shumë ndryshime në dizajn

Teknologji
Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Teknologji
Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një

Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një "kostum të blinduar fluturues"

Teknologji
Tani mund të kërkoni nga YouTube të largojë videot me AI që falsifikojnë fytyrën ose zërin tuaj

Tani mund të kërkoni nga YouTube të largojë videot me AI që falsifikojnë fytyrën ose zërin tuaj

Teknologji
Kalo në kategori