Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri ka kujtuar së fundmi në rrjetet sociale golin e shënuar në derbin e Liverpoolit ndaj Evertonit.

Përhapja e shpejt dhe e frikshme e coronavirusit ka bërë që futbolli të ndaloj së luajturi thuajse në çdo vend të botës.

Njëra nga to padyshim se është Liga Premier, e cila ka tre javë që ka pezulluar kampionatin shkaku i pandemisë.

Sulmuesi i Wolves, Jota: 95 për qind e njerëzve besojnë se Liverpooli duhet të shpallet kampion Sulmuesi i Wolves, Jota: 95 për qind e njerëzve besojnë se Liverpooli duhet të shpallet kampion

Se futbolli është jeta këtë e ka treguar edhe ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Djaloshi nga Gjilani këtë e ka treguar me anë të një postimi në Instagram, ku shkrimit ia ka bashkangjitur edhe një fotografi nga festa e golit ndaj Evertonit.

“Më mungon kjo ndjenjë. Shpresoj që topi të rrokulliset përsëri së shpejti”, ka shkruar Shaqiri në profilin e tij.

Ndryshe, Liga Premier ka njoftuar se sezonit do të fillojë në një moment të përshtatshëm. /Telegrafi/