LAJMI I FUNDIT:

A mund t’i dalloni robotët e fshehur në restorant në më pak se 34 sekonda?

A mund t’i dalloni robotët e fshehur në restorant në më pak se 34 sekonda?

Teknologjia ka marrë përsipër çdo aspekt të jetës sonë, nga telefonat celularë që kanë një vend të përhershëm në duart tona deri te televizorët në pompat e stacioneve të karburantit.

Dhe ndërsa disa restorante moderne mund të kenë makineri që ju shërbejnë, ky restorant po u shërben makinerive, ose më mirë robotëve.


RS Components ka lëshuar një lojë truri që tregon një skenë restoranti të mbushur me njerëz me dy klientë unikë.

Të fshehur mes turmës së darkuesve janë dy robotë që shijojnë një vakt së bashku.

Koha për të shikuar është 34 sekonda, kështu që sigurohuni që të shikoni nga afër.

Iluzioni optik ju mashtron të shihni vetëm tre persona – a mund ta dalloni të katërtin?
Lexo po ashtu Iluzioni optik ju mashtron të shihni vetëm tre persona – a mund ta dalloni të katërtin?

Nëse jeni në humbje duke u përpjekur të gjeni personat e pavend, ja një sugjerim: Shikoni sytë e të gjithëve.

Dy robotët kanë sy të kuq, si dhe mentesha në nofullat dhe krahët e tyre. Përveç këtyre veçorive unike, robotët e ngrënies duken identikë me të tjerët.

Iluzioni optik ndan internetin – në cilën drejtim e shihni ju rrotullimin e rrethit?
Lexo po ashtu Iluzioni optik ndan internetin – në cilën drejtim e shihni ju rrotullimin e rrethit?

Nëse keni nevojë për më shumë ndihmë, ne mund të zbulojmë se robotët janë të vendosur në mes të figurës.

Vetëm tre tavolina nga e majta dhe tre nga poshtë, robotët janë të veshur në mënyrë të ngjashme me dy femrat që darkojnë diku tjetër në imazh. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Këshilla dhe ide
Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Si të udhëtosh
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Test psikologjik: Zgjidhni një pasqyrë dhe zbuloni anët pozitive dhe negative të personalitetit tuaj

Test psikologjik: Zgjidhni një pasqyrë dhe zbuloni anët pozitive dhe negative të personalitetit tuaj

Lifestyle
Kalo në kategori