LAJMI I FUNDIT:

Iluzioni optik ju mashtron të shihni vetëm tre persona – a mund ta dalloni të katërtin?

Iluzioni optik ju mashtron të shihni vetëm tre persona – a mund ta dalloni të katërtin?

Njerëzit kanë mbetur të trullosur nga një iluzion optik që tregon ‘tre shokë’ në mal – sepse një pije e katërt është në foto.

Fotoja befasuese la përdoruesit e rrjeteve sociale të hutuar pasi u shfaq në Twitter.


Në fillim duket sikur një burrë me xhaketë dhe kapelë po bën gëzuar me shishe uiski në miniaturë me dy shokë, krahët e të cilëve janë të shtrirë.

Por ka katër pije – duke sugjeruar se është një person i katërt në foto. Pra, a mund ta shihni atë?

Iluzioni optik ndan internetin – në cilën drejtim e shihni ju rrotullimin e rrethit?
Lexo po ashtu Iluzioni optik ndan internetin – në cilën drejtim e shihni ju rrotullimin e rrethit?

Duke ngarkuar fotografinë e Reddit në Twitter, një përdorues i mediave sociale tha: “Truri im refuzon të besojë se janë katër persona në këtë foto”.

Dhe përdoruesit e internetit mbetën të hutuar duke u përpjekur të gjenin personin e katërt. Njëri tha: “Jam i hutuar… pse ka vetëm ‘tre’ krahë, por ‘katër’ shishe?”. Një tjetër shkroi: “Unë po shikoj këtë foto duke pyetur veten nëse jam i verbër apo nëse ka diçka më shumë duke ndodhur këtu”.

Ky iluzion tregon nëse jeni mendjemprehtë apo kreativ - çfarë shihni së pari?
Lexo po ashtu Ky iluzion tregon nëse jeni mendjemprehtë apo kreativ - çfarë shihni së pari?

Është vetëm në një inspektim shumë më të afërt që mund të dalloni mëngën e kamufluar të ngjitur në një dorë me doreza të kaltra në anën e majtë të figurës.

Pas një ekzaminimi të ngushtë, një përdorues i Twitter tha: “Unë zmadhova, i ngula sytë atyre gishtave të kaltër për 30 sekonda duke u përpjekur ta kuptoja”.

A mund ta gjeni telekomandën e fshehur mes mobiljeve në më pak se një minutë?
Lexo po ashtu A mund ta gjeni telekomandën e fshehur mes mobiljeve në më pak se një minutë?

Nëse mund ta dalloni personin e vërtetë të fshehur në këtë iluzion optik brenda dy sekondave, atëherë ju jeni një gjeni. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Këshilla dhe ide
Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Si të udhëtosh
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Test psikologjik: Zgjidhni një pasqyrë dhe zbuloni anët pozitive dhe negative të personalitetit tuaj

Test psikologjik: Zgjidhni një pasqyrë dhe zbuloni anët pozitive dhe negative të personalitetit tuaj

Lifestyle
Kalo në kategori