Një imazh i “koleksionit të bimëve” të një gruaje në cep të dhomës së saj të ndenjes ka tërhequr vëmendjen e qindra njerëzve në dhe rreth Australisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Kaitlyn, e cila shpërndau foton në Facebook dhe zbuloi se ajo bëri një bimë, tërësisht nga Lego.

Në foto, projekti i përfunduar me Lego qëndron në majë të një dollapi pranë një lule më të madhe në vazo, pothuajse duke u maskuar mes gjelbërimit.

Dhe postimi në rrjetet sociale tërhoqi shpejt më shumë se 1.000 ‘pëlqime’ nga entuziastët e tjerë të bimëve.

Pjesë e Koleksionit Botanik të të rriturve, kompleti Lego Bird of Paradise ka një çmim prej 169,99 dollarë në internet dhe është i përshtatshëm për njerëzit e moshës 18 vjeç e lart.

Kompleti gjithashtu përmban 1173 copë Lego dhe ofron “bimën” 46cm të lartë me 13cm në diametër.

Në bazë të asaj që shihet, “bima Lego” ka të ngjarë të ketë marrë orë të tëra për të përfunduar për shkak të numrit të pjesëve. /Telegrafi/