LAJMI I FUNDIT:

Mund ta keni përdorur gabimisht kulluesen gjatë gjithë kohës

Mund ta keni përdorur gabimisht kulluesen gjatë gjithë kohës
(Foto: Pexels)

Ndoshta e keni përdorur një kulluese gabim gjatë gjithë kohës kur bëhet fjalë për kullimin e pastave, ndërsa metoda e dytë është shumë më efikase.

Gjatë përgatitjes së pastave, shumë njerëz nuk mendojnë gjatë se si t’i kullojnë pasi janë gatuar.

Megjithatë, pothuajse të gjithë vendosin një kullesë në lavaman dhe derdhin ujin dhe pastat në të, por sado e provuar dhe e vërtetë të jetë kjo teknikë, ka një mënyrë shumë më të lehtë dhe më të pastër për kullimin e tyre.

Truku që duhet të dini nëse përgatisni makarona
Lexo po ashtu Truku që duhet të dini nëse përgatisni makarona

Në një video të publikuar në TikTok, përdoruesja i mahniti ndjekësit me trukun e saj. Në xhirim, ajo shfaqet duke i kulluar makaronat në mënyrën e zakonshme, duke derdhur ujin dhe makaronat në një kullesë të vendosur në lavaman. Megjithatë, duke tundur gishtin, nuk e miraton këtë procedurë.

Më pas e ka treguar teknikën e re, e cila përfshin vendosjen e një kulluese në një enë dhe derdhjen e ngadalshme të ujit. Kjo mënyrë e të bërit të gjërave duket se është shumë më e lehtë dhe më e shpejtë, me më pak rrezik për rënien e pastave. /Telegrafi/

@tiger_lee_uk

We learn new things everyday 🥰 #cooktok #cookingtiktok #cooking #chef #food #foodtiktok #learnontiktok #learnwithtiktok #lifehack #lifehacks #fyp #foryou #foryoupage #viral #trending #mumsoftiktok #tiger_lee_uk

♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Dizajn dhe Arkitekturë
Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Astrologji
Kalo në kategori