LAJMI I FUNDIT:

A mund ta gjeni në këto fotografi komandon amerikan? (Foto/Video)

A mund ta gjeni në këto fotografi komandon amerikan? (Foto/Video)
Reklama

Për anëtarin e trupave të marinës amerikane, Brent Dowing, kamuflimi është art në vetvete.

Sipas ushtarakut amerikan, kamuflimi efektiv mund të përfaqësoj kufirin mes jetës dhe vdekjes në betejë, transmeton Telegrafi.


“Kamuflimi në fushëbeteja mund t’ua shpëtojë jetën në shumë raste. Personalisht më ka ndihmuar në shumicën e aksioneve që kam marrë pjesë”, ka deklaruar Dowing. /Telegrafi/

Kamuflimi 2

Kamuflimi 3

Kamuflimi 4

Kamuflimi 5

Kamuflimi 6

Kamuflimi 7