Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit dot të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri më 12, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 15 deri më 25 gradë celsius.

Gjatë javës së ardhshme moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe reshje lokale të shiut./Telegrafi/