Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vrënësira mesatare, ndërsa do të fryj edhe erë mesatare perëndimore.

Në perëndimin e skajshëm dhe hapësirat malore lindore do të ketë kushte për të reshura shiu.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -1°C e deri më 5°C, kurse ajo ditore do të lëvizë nga 6°C e deri më 19°C./Telegrafi/