Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim me shpejtësi 20-25m/s dhe dallgëzim të forcës 4-5. Mjegull / mjegullinë në orët e para të mëngjesit në zonat luginore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -4 deri në 0 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet nga 12 deri në 15 gradë celsius.