LAJMI I FUNDIT:

“Mos e dhez” ngrit shqetësimin për mos respektimin e Ligjit për duhanin

“Mos e dhez” ngrit shqetësimin për mos respektimin e Ligjit për duhanin

Mbahet konferenca për media e organizuar nga iniciativa “Mos e dhez”, lidhur me mos zbatimin e Ligjit për kontrollin e duhanit.

Reklama

Qëllimi i kësaj konference është paraqitja e gjendjes së këtij sezoni, e cila është shumë shqetësuese, pasi Ligji për kontrollin e duhanit nuk po implementohet, duke filluar nga vetë institucionet e deri tek lokalet, restorantet dhe grupet e tjera të shoqërisë.

“Më konkretisht Ligji mbi Kontrollin e duhanit ka mbetur në mëshirën e njerëzve me vullnet të mirë, të cilët duan ta respektojnë”, thotë kjo iniciativë.

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Siguri
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Lajme
Kalo në kategori