LAJMI I FUNDIT:

Mori ryshfet deri në 90 mijë euro për të ndikuar në tendera, lihet në burg 39-vjeçarja nga Korça

Mori ryshfet deri në 90 mijë euro për të ndikuar në tendera, lihet në burg 39-vjeçarja nga Korça

Gjykata e Korçës ka lënë në burg Viola Sterjon, e cila u arrestua tre ditë më parë pasi akuzohet për mashtrim.

Reklama

Denoncimin ndaj saj e kanë bërë në Prokurori disa qytetarë nga Korça dhe Pogradeci, të cilëve, Sterjo iu kishte marrë shuma të mëdha parash, duke iu premtuar se do të ndikonte për të përfituar financime nga Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZHBR).

Dyshohet se kjo shtetase ka mashtruar pesë subjekte, duke u marrë shuma nga 20 mijë euro deri në 90 mijë euro, duke u premtuar se do të ndërhyjë për të fituar projekte publike me vlerë disa miliona euro. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Radoiçiq pranon pjesëmarrjen në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit

Radoiçiq pranon pjesëmarrjen në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit

Lajme
Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Lajme
Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Drejtësi
Kryhet autopsia e trupave të pajetë të sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, por ende nuk është bërë identifikimi i tyre

Kryhet autopsia e trupave të pajetë të sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, por ende nuk është bërë identifikimi i tyre

Lajme
Kalo në kategori