LAJMI I FUNDIT:

Mori biletat e lotarisë si dhuratë për ditëlindje – burri nga Karolina e Veriut fiton 100,000 dollarë

Mori biletat e lotarisë si dhuratë për ditëlindje – burri nga Karolina e Veriut fiton 100,000 dollarë

Një burrë nga Karolina e Veriut mori një biletë lotarie me gërvishtëse si dhuratë për ditëlindje dhe përfundoi duke fituar një çmim prej 100,000 dollarësh.

Omar Thaher nga Greenville u tha zyrtarëve të Education Lottery të Karolinës së Veriut se ai mori biletën prej 30 dollarësh Black Titanium si dhuratë për ditëlindjen e tij.

Bileta, e blerë nga Joy Quick Mart në North Duke Street në Durham, zbuloi një çmim prej 100,000 dollarësh, shkruan UPI, transmeton Telegrafi.


“Ishte si një ëndërr”, deklaroi Thaher. “Unë kurrë nuk kam fituar asgjë më parë.”

Fituesi tha se paratë e tij të çmimit do të shkojnë drejt blerjes së një shtëpie të re dhe tek shpenzimet e ardhshme të një udhëtimi.

“Unë duhet të udhëtoj jashtë shtetit për një urgjencë familjare, kështu që ky fitim erdhi në kohën e duhur”, shtoi Thaher. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Boshnjaku i dehur bëri një ndër marrëzitë e paparë në jetë

Boshnjaku i dehur bëri një ndër marrëzitë e paparë në jetë

Fun
Çifti nga Kuvajti divorcohet vetëm tre minuta pasi u shpallën burrë e grua, arsyeja do iu bëjë të qeshni

Çifti nga Kuvajti divorcohet vetëm tre minuta pasi u shpallën burrë e grua, arsyeja do iu bëjë të qeshni

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Stjuardesa e qetësoi foshnjën që qante me një gjest të mrekullueshëm

Stjuardesa e qetësoi foshnjën që qante me një gjest të mrekullueshëm

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Pamje e çuditshme: Fëmijët e Uellsit të tmerruar nga një vepër arti në shkollën e tyre

Pamje e çuditshme: Fëmijët e Uellsit të tmerruar nga një vepër arti në shkollën e tyre

Interesante
Kalo në kategori