LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur shembet ndërtesa pesëkatëshe në ishullin rus, si pasojë e shpërthimit të bombolave të gazit

Momenti kur shembet ndërtesa pesëkatëshe në ishullin rus, si pasojë e shpërthimit të bombolave të gazit

Nëntë persona humbën jetën në rrënojat e një ndërtesës pesëkatëshe që u shemb në ishullin rus Sakhalin, që ndodhi si pasojë e rrjedhjes së gazit dhe shpërthimit të fuqishëm.

Ekipet e shpëtimit janë duke kërkuar persona të tjerë që cilësohen si të zhdukur, dhe dyshohet se kanë ngecur nën rrënojat e bllokut të ndërtesës kolektive, transmeton Telegrafi.


Mediat ruse citojnë zyrtarët e agjencive emergjente të kenë thënë, se afro 20 litra gaz që gjendeshin brenda një bombole në kuzhinën e një apartamenti kanë rrjedhur, dhe ka pasur shpërthim të fuqishëm.

Autoritetet ruse kanë njoftuar se kanë filluar hetimet për të gjetur shkakun që çoi te ky shpërthim i fuqishëm.

Po sipas hetimeve preliminare, duket se bëhet fjalë për shpërthimin e bombolës së gazit, e cila më pas kishte përfshirë edhe disa tjerë që po ruheshin në një apartament.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur ndërtesa pesëkatëshe shembet pjesërisht, si rezultat i shpërthimit të fuqishëm që ia mori jetën nëntë personave. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një rreshtim i rrallë i gjashtë planetëve do të vijë së shpejti - çfarë do të thotë kjo për Tokën?

Një rreshtim i rrallë i gjashtë planetëve do të vijë së shpejti - çfarë do të thotë kjo për Tokën?

Botë
Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Azia
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Evropa
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Evropa
Kalo në kategori