Një ushtar rus është filmuar duke ikur nga një dron ukrainas, vetëm për të shkuar drejt në njësinë e tij dhe për t’i dhënë pozicionin e tij.

Trupat ukrainase më pas nisën një sulm artilerie në vendndodhjen e rusëve, me imazhet e pasojave që tregonin një shtëllungë tymi që ngrihej nga kampi i tyre i fshehur në një pyll aty pranë.

Videoja tregon ushtarin duke vrapuar furishëm në anë të një rruge fshati, ndërsa mjeti ajror pa pilot (UAV) ndjek vazhdimisht lëvizjet e tij.

Rusia “ankohet” te zyrtarët turq se ushtria ukrainase po përdor dronët e prodhuar në Turqi Rusia “ankohet” te zyrtarët turq se ushtria ukrainase po përdor dronët e prodhuar në Turqi

Ai mund të shihet duke shikuar mbi të teksa vrapon në skajin e pluhurit pranë rrugës, qartë i vetëdijshëm se droni po e ndjek.

Dhe pavarësisht kësaj, ai vazhdon të largohet në të njëjtin drejtim.

Ndërsa droni arrin atje ku fshihet njësia e tij, ai vazhdon mbi ushtarin që vrapon dhe rri pezull mbi pozicionin e tyre.

Forcat ruse kanë braktisur një numër të madh tankesh dhe artilerie në një tërheqje ‘të nxituar’ nga veriu i Ukrainës Forcat ruse kanë braktisur një numër të madh tankesh dhe artilerie në një tërheqje ‘të nxituar’ nga veriu i Ukrainës

Duket se njësia ka ngritur një kamp të vogël dhe ka gërmuar bunkerë.

Ushtarët atje fillojnë të qëllojnë me armët e tyre në drejtim të dronit, ku edhe përfundojnë pamjet. /Telegrafi/