LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur një shtëpi “shpërtheu dhe u përfshi nga zjarri” pasi u godit nga rrufeja gjatë stuhisë së frikshme në Sidnei të Australisë

Momenti kur një shtëpi “shpërtheu dhe u përfshi nga zjarri” pasi u godit nga rrufeja gjatë stuhisë së frikshme në Sidnei të Australisë

Disa pamje të kapura nga kamera thuhet se tregojnë momentin kur një rrufe goditi në çatinë e një shtëpie, duke shkaktuar një zjarr shkatërrues.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shtëpia në Sidnein perëndimor u shkatërrua nga flakët pasi një stuhi e fuqishme goditi të gjithë qytetin, Blue Mountains dhe Central Coast.

Siç bëhet e ditur, zjarrfikësit gjetën shtëpinë e Glenmore Park të përfshirë nga flakët të cilat ishin kërcënuese për t’u përhapur në shtëpitë fqinje.

Momenti i pabesueshëm i goditjes së rrufesë u kap nga një kamerë e një makine që kalonte andej, pavarësisht kushteve të motit.

“Raportet fillestare tregojnë se shtëpia është goditur nga rrufeja, duke shkaktuar zjarrin”, kanë thënë autoritetet.

Stuhia thuhet se solli shi të dendur, breshër dhe erëra të forta që shkaktuan, ndër tjerash edhe shembjen e çatisë së një qendre tregtare. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia
“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

Evropa
“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

Amerika
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Kalo në kategori