LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël – pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël – pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Dy peshkatarë mbetën të tmerruar kur një anije gjigante u përplas me varkën e tyre të vogël në Kanalin Anglez.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Jake Davison, 27 vjeç, ishte në brigjet e Eastbourne në East Sussex me një mik, kur ata panë anijen gjigante që po vraponte drejt tyre.

Një kamerë, që ishte vendosur për të regjistruar ekspeditën e Jake, përfundoi duke filmuar çiftin ndërsa ata bërtisnin.


Dhe pamjet video tregojnë çiftin duke bërtitur dhe duke sharë me zemërim.

Jack dhe shoku i tij i anijes u ngritën në këmbë dhe arritën ta lundronin varkën në mënyrë të sigurt në port pa u fundosur, pavarësisht se ai pësoi lëndime të rënda në shpinë. /Telegrafi/