LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur dy makina Ferrari përplasen njëri pas tjetrit në një vilë Itali

Momenti kur dy makina Ferrari përplasen njëri pas tjetrit në një vilë Itali

Ky është momenti tronditës kur dy makina Ferrari që po lëviznin me shpejtësi u përplasën afër një shtëpie në të njëjtën kohë.

Reklama

Duke parë pamjet nga kamerat e sigurisë, makinat gati fluturuan në ajër. Incidenti ndodhi jashtë një vile pranë qytetit të Osimo-s në Italinë lindore.

Super-makinat zbarkojnë disa metra larg njëra-tjetrës pasi goditën gardhin me një forcë të tillë që sa që mbeturinat fluturuan në pishinë, transmeton Telegrafi.

Të dy shoferët, nga Belgjika dhe Holanda, besohet se kanë vlerësuar gabimisht një kthesë me shpejtësi të lartë në atë që mund të ketë qenë një garë.

Një shofer është filmuar duke dalë nga automjeti i kuq, me sa duket pa lëndime. Tjetri raportohet se nuk ishte edhe në gjendje aq të mirë derisa Ferrari i tij blu mori flakë jo shumë kohë më pas.

Mediat lokale raportuan se shërbimet e urgjencës shkuan në vendngjarje dhe një ambulancë ajrore u dërgua për të marrë dy burrat.

Ata u dërguan në një spital në Ankona, por pësuan vetëm lëndime të lehta.

Policia po e heton rastin. /Telegrafi/