Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në konferencën e mbajtur për media ka thënë se ekspertët e mjekët ligjorë të familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e vdekjes së Astritit.

“Ekspertët e mjekëve ligjorë të familjes nuk janë lejuar me i ekzaminua provat qysh janë lejuar mjekët ligjorë nga prokuroria. Mjekët nga familja e kanë ekzaminuar trupin por dhe jo provat rreth vdekjes së Astriti”, ka deklaruar Molliqaj, përcjellë zëri.info.

Detaje të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari Detaje të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari

Astrit Dehari ka vdekur të shtunën në rrethana ende të paqarta në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.