LAJMI I FUNDIT:

MMPHI ndalon mbajtjen e tubimeve elektorale në hapësirat e “Shpellës së Gadimes”

MMPHI ndalon mbajtjen e tubimeve elektorale në hapësirat e “Shpellës së Gadimes”

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka marrë vendim për ndalimin e mbajtjes së tubimeve elektorale në hapësirat e “Shpellës së Gadimes”.

Reklama

Në njoftimin e bërë për media thuhet se, ky vendim merret pasi janë mbajtur dy tubime elektorale në hapësirën para hyrjes së Shpellës së Gadimes, transmeton Telegrafi.

“Si pasojë e mbajtjes së dy tubimeve elektorale në hapësirën para hyrjes së Shpellës së Gadimes, Ministria e Mjedisit Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës duke u bazuar në Rregulloren e MMPH-se: Nr. 23/2014, për rendin e brendshëm të monumentit të natyrës me rëndësi të veçantë ”Shpella e Gadimes”, sipas nenit 7, për aktivitetet e lejuara duhet të merret leje nga MMPHI-ja”, thuhet në njoftim.

Më tej, MMPHI thotë “kërkojmë që të tilla tubime të mos mbahen dhe organizohen në hapësirën e Shpellës së Gadimes, e cila është Monument i Natyrës me rëndësi të veçantë”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Lajme
Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Lajme
Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori