LAJMI I FUNDIT:

Mjekët grinden gjatë operacionit, harrojnë gruan e shtrirë pa vetëdije dhe foshnjën e porsalindur që vdes nga neglizhenca e tyre (Video)

Mjekët grinden gjatë operacionit, harrojnë gruan e shtrirë pa vetëdije dhe foshnjën e porsalindur që vdes nga neglizhenca e tyre (Video)
Reklama

Një fëmijë i porsalindur ka vdekur vetëm disa sekonda pasi erdhi në jetë, kur dy mjekët të cilët po kryenin operacionin me rrugë cezariane filluan të grinden dhe harruan të kujdesen për të.

Mjekët Ashok Nainwal dhe Tak janë filmuar duke u grindur për më shumë se 30 minuta, dhe e gjithë kjo grindje ka ndodhur derisa po e kryenin operacionin, transmeton Telegrafi.


Pamjet e filmuara brenda spitalit Umaid në Jodhpur në Rajasthan në pjesën perëndimore të Indisë, tregon se si dy mjekë grinden, derisa Anita Singh, nëna e foshnjën qëndron pavetëdije e shtrirë në sallën e operacionit.

Kur mjeku Nainwal solli në jetë foshnjën në spitalin më të madh të qytetit, ai nuk jetoi më shumë se disa sekonda për shkak të neglizhencës së mjekëve që grindeshin.

Dhe pasi që kjo video është bërë virale, që të dy mjekët janë pushuar nga puna dhe kanë filluar hetimet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Amerika
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Pse bisedimet për shpëtimin e pengjeve po bëhen më të vështira?

Pse bisedimet për shpëtimin e pengjeve po bëhen më të vështira?

Azia
Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Botë

"Vrasjet e civilëve nuk duhet të përsëriten", Blinken thotë pas takimit me zyrtarët e Izraelit

Azia
Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Azia
Kalo në kategori