LAJMI I FUNDIT:

​Qeveria miraton propozim-vendimin për Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”

​Qeveria miraton propozim-vendimin për Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike këtë të martë, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar propozim-vendimin lidhur me Programin “Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike”.

Reklama

Sipas njoftimit, kabineti qeveritar ka miratuar vendimin për rekomandimin e Presidentes së Kosovës për autorizimin e Ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, për nënshkrimin e Marrëveshjes së Kredisë ndërmjet Kosovës, dhe Fondit OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar, për Programin “Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike”.

“Kabineti qeveritar miratoi vendimin për rekomandimin e Presidentes së Republikës së Kosovës për autorizimin e Ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, për nënshkrimin e Marrëveshjes së Kredisë ndërmjet Republikës së Kosovës, e përfaqësuar nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve dhe Fondit OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar, për Programin ‘Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike'”, thuhet në komunikatën për media. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
BPB feston 1 qershorin me fëmijët e stafit të Bankës

BPB feston 1 qershorin me fëmijët e stafit të Bankës

BPB
Edhe një risi këtë verë nga Active+ Alkaline Water

Edhe një risi këtë verë nga Active+ Alkaline Water

Bibita Group
Al Trade vazhdon traditën e 1 qershorit në Prishtinë - bashkë me fëmijët mbjellin fidanë në parkun e qytetit

Al Trade vazhdon traditën e 1 qershorit në Prishtinë - bashkë me fëmijët mbjellin fidanë në parkun e qytetit

Al Trade Center
Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Art House
Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Botë
Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Vitaland
Kalo në kategori