LAJMI I FUNDIT:

Presidentja e Kosovës

40 Artikuj

​Kushtetuesja rrëzon pretendimet e Berishës dhe Kinollit, nuk rrezikohet mandati i Presidentes

​Kushtetuesja rrëzon pretendimet e Berishës dhe Kinollit, nuk rrezikohet mandati i Presidentes

Drejtësi
Këshilli Prokurorial i Kosovës kërkon nga Osmani dekretimin e Blerim Isufaj si Kryeprokuror të Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës kërkon nga Osmani dekretimin e Blerim Isufaj si Kryeprokuror të Shtetit

Drejtësi
Kushtetuesja, Kuvendit: Ligji për Zyrtarët Publikë s’mund të dekretohet as hyjë në fuqi deri në vendimin final të Gjykatës

Kushtetuesja, Kuvendit: Ligji për Zyrtarët Publikë s’mund të dekretohet as hyjë në fuqi deri në vendimin final të Gjykatës

Kosovë
Deputetët e PDK-së nuk marrin pjesë në fjalimin vjetor të Osmanit: Ka dështuar dhe është jo unifikuese

Deputetët e PDK-së nuk marrin pjesë në fjalimin vjetor të Osmanit: Ka dështuar dhe është jo unifikuese

Kosovë
Krasniqi thotë se shtyrja e zgjedhjeve nuk është kushtetuese, tregon se si do të duhej të vepronte presidentja

Krasniqi thotë se shtyrja e zgjedhjeve nuk është kushtetuese, tregon se si do të duhej të vepronte presidentja

Kosovë
Osmani cakton 23 prillin për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Osmani cakton 23 prillin për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Kosovë
Osmani takoi presidenten e Singaporit Yacob, flasin për intensifikimin e marrëdhënieve me këtë shtet të Azisë

Osmani takoi presidenten e Singaporit Yacob, flasin për intensifikimin e marrëdhënieve me këtë shtet të Azisë

Politikë
Paralajmërimet se liberalizimi i vizave mund të ndodhë në qershor, deklarohet Osmani

Paralajmërimet se liberalizimi i vizave mund të ndodhë në qershor, deklarohet Osmani

Politikë
​Qeveria miraton propozim-vendimin për Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”

​Qeveria miraton propozim-vendimin për Programin “Financat publike të Kosovës dhe rritja ekonomike”

Financa
Osmani flet për tërheqjen e mjeteve nga Trusti: Deputetët të vendosin në të mirë të interesit të qytetarëve

Osmani flet për tërheqjen e mjeteve nga Trusti: Deputetët të vendosin në të mirë të interesit të qytetarëve

Financa
Osmani uron Pashkët ortodokse: Solidarizohemi me ukrainasit që sot festojnë nën atmosferën e luftës

Osmani uron Pashkët ortodokse: Solidarizohemi me ukrainasit që sot festojnë nën atmosferën e luftës

Kosovë
23 vjet nga masakra e Poklekut dhe Çikatovës, Osmani dhe Konjufca: Nuk do ndalemi së kërkuari drejtësi për viktimat

23 vjet nga masakra e Poklekut dhe Çikatovës, Osmani dhe Konjufca: Nuk do ndalemi së kërkuari drejtësi për viktimat

Kosovë
Osmani takohet me presidentin e Letonisë, i kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Osmani takohet me presidentin e Letonisë, i kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Kosovë
Osmani në Mynih shpreh shqetësimin për ndikimin rus në Ballkan

Osmani në Mynih shpreh shqetësimin për ndikimin rus në Ballkan

Kosovë
Osmani për radion britanike: Rusia po e përdor Serbinë për të destabilizuar edhe Kosovën

Osmani për radion britanike: Rusia po e përdor Serbinë për të destabilizuar edhe Kosovën

Kosovë
Presidentja e shqetësuar për vendimin e ZRrE-së: Morën parasysh vetëm pjesërisht komentet tona

Presidentja e shqetësuar për vendimin e ZRrE-së: Morën parasysh vetëm pjesërisht komentet tona

Xhejlane Kaçiu
Osmani kujton Skënderbeun në përvjetorin e vdekjes: Krijoi lidhjen e përhershme mes shqiptarëve

Osmani kujton Skënderbeun në përvjetorin e vdekjes: Krijoi lidhjen e përhershme mes shqiptarëve

Kosovë
Vela i përgjigjet Hotit: Rendi kushtetues nuk u cenua nga Shtëpia e Bardhë por nga politikanë të papërgjegjshëm si ju

Vela i përgjigjet Hotit: Rendi kushtetues nuk u cenua nga Shtëpia e Bardhë por nga politikanë të papërgjegjshëm si ju

Kosovë
​Hoti i reagon Osmanit për marrëveshjen e Washingtonit: Si mund të cenohet rendi kushtetues i Kosovës nga Shtëpia e Bardhë?

​Hoti i reagon Osmanit për marrëveshjen e Washingtonit: Si mund të cenohet rendi kushtetues i Kosovës nga Shtëpia e Bardhë?

Kosovë
AAK nuk mori pjesë në adresimin vjetor të presidentes Osmani në Kuvend

AAK nuk mori pjesë në adresimin vjetor të presidentes Osmani në Kuvend

Kosovë
Osmani: Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj sigurisë sonë, autorët të sillen para drejtësisë sa më parë

Osmani: Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj sigurisë sonë, autorët të sillen para drejtësisë sa më parë

Kosovë
Osmani kërkoi nga Meta që Shqipëria të jetë zë i fuqishëm i Kosovës

Osmani kërkoi nga Meta që Shqipëria të jetë zë i fuqishëm i Kosovës

Kosovë
E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Kosovë
Osmani: Serbia ta kuptojë realitetin, pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Osmani: Serbia ta kuptojë realitetin, pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kosovë