LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Jashtëm i Bosnjës e Hercegovinës i reagon Gjuriqit, thotë se e ka keqcituar: Ke gënjyer Marko

Ministri i Jashtëm i Bosnjës e Hercegovinës i reagon Gjuriqit, thotë se e ka keqcituar: Ke gënjyer Marko

Ministri i Jashtëm i Bosnjës e Hercegovinës, Elemedin Konakoviq, ka shkruar sot në rrjetin social X se ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara dhe Përfaqësuesi Special, Marko Gjuriq, e ka cituar gabimisht.

“Marko Gjuriq hyn në mandatin e ministrit të Punëve të Jashtme duke më cituar në mënyrë të rreme, rezoluta për Srebrenicën nuk ka të bëjë me dëmet e luftës dhe as nuk krijon supozim ligjor se duhet të fillojë një procedurë e tillë”, ka shkruar Konakoviq në profilin e tij në X, transmeton Telegrafi.

Ai është zotuar se do të përgjigjet ndaj çdo gënjeshtre duke sjellë të vërtetën dhe të tregojnë se çfarë bëjnë tjerët.


“Ne do t’i përgjigjemi çdo gënjeshtre me të vërtetën dhe do të tregojmë se çfarë po bëni. Ke gënjyer Gjuriq”, shtoi Konakoviq.

Ndryshe Serbia ka një qeveri të re. Përbërja e Qeverisë së re të Serbisë është bërë e ditur, e cila përfshin dy anëtarë nga “lista e zezë” amerikane. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Evropa
Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Amerika
Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Amerika
Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Amerika
Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Amerika
Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Evropa
Kalo në kategori