0Shares

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, ka folur për tentim-vrasjen ndaj ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ’80-ta, Azem Vllasi.

Ministri i Punëve të Brendshme ka treguar se a ka ky dikaster informata se po planifikohen sulme dhe në një listë të tillë janë edhe Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, transmeton Gazeta Express.

Hyseni ka folur rreth rritjes së masave të sigurisë ndaj krerëve të shtetit, duke bërë të ditur nëse MPB’ja ka informata se rrjeti i atentatorëve është më i gjerë sesa vetëm dy persona, të cilët u arrestuan.

Më poshtë mund të ndiqni deklaratën e ministrit Hyseni:

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)