Milani dhe Franck Kessie mund t’i ndajnë rrugët në këtë afat kalimtar të verës, pasi Rossonerët nuk llogarisin më në shërbimet e tij.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë ka qenë i rëndësishëm në skemat e Gennaro Gattusos, mirëpo tani gjërat kanë filluar të ndryshojnë me largimin e tij.

Sipas Calciomercato, Milani është duke punuar që në ditët e ardhshme ta emërojë Marco Giampaolon, pas largimit të Rinos nga San Siro.

Marco Giampaolo (Foto: Paolo Rattini/Getty Images/Guliver)

Me ardhjen e Giampaolos, Kessie pritet që me shumë gjasë të largohet nga kuqezinjtë, pasi edhe Ivan Gazidis dëshiron ta shesë.

Arsenali është gati për ta transferuar Kessien Arsenali është gati për ta transferuar Kessien

22-vjeçari ka shënuar shtatë gola në 34 paraqitje në sezonin që lamë pas, mirëpo nuk ka arritur t’i bindë drejtuesit e Milanit që ta mbajnë edhe për një sezon.

Skuadra italiane përfundoi në vendin e pestë në Serie A, e që edhe për një edicion do të luajë në Ligën e Evropës, duke mos arritur që disa sezone të kualifikohen në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/