LAJMI I FUNDIT:

Milani fiton me rikthim ndaj Cagliarit, vazhdon këndelljen pas debaklit në derbi

Milani fiton me rikthim ndaj Cagliarit, vazhdon këndelljen pas debaklit në derbi
Reklama

Milani ka shënuar fitore ndaj Cagliarit si mysafir me rezultat 3-1 në kuadër të javës së gjashtë në Serie A.

Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, duke gjetur golin në minutën e 29-të me Zito Luvumbo.


Por vetëm pas disa minutash Milani barazoi me sulmuesin Noah Okafor që shënoi për 1-1.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë kuqezinjtë arritën të marrin epërsinë, me golin e Fikayo Tomorit.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën Milani arriti të shënojë edhe golin e sigurisë.

Në minutën e 60-të, ishte Ruben Loftus-Cheek që shënoi pas asistimit të Christian Pulisic për 3-1.

Deri në fund nuk kishte më raste të mira dhe gola dhe Milani mori fitoren e pestë sezonale që e dërgon në pozitën e dytë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore