LAJMI I FUNDIT:

Mickoski ka porositur Mitchell se për OBRM-PDUKM-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

Mickoski ka porositur Mitchell se për OBRM-PDUKM-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

Anëtarësimi në NATO dhe BE është interes strategjik dhe shtetëror, por marrëveshja me Greqinë është e papranueshme për OBRM-PDUKM-në dhe është jashtë principeve dhe parimeve të saj, ka thënë Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickosi në takimin me ndihmës Sekretarin Shtetëror të ShBA-ve për Evropë dhe euro-Azi, Wess Mitchell.

Reklama

Në takim, ashtu siç kumtoi partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, Mickoski ka thënë se OBRM-PDUKM-ja mbetet në qëndrimin se nuk e pranon marrëveshjen e arritur me Greqinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Të dy bashkëbiseduesit janë pajtuar se integrimi euro-atlantik i vendit është faktor kyç për stabilitetin e rajonit dhe se është e nevojshme përkrahja në drejtim të reformave që janë të rëndësishme në arritjen e atyre qëllimeve./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Lajme
Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Lajme
Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori