Një 27-vjeçar rus kishte shumë fat, sepse ai ishte shumë afër vdekjes, ndërsa pastronte borën dhe akullin nga automjeti i tij.

Megjithëse dimri nuk ka filluar akoma, disa pjesë të Rusisë tashmë janë mbuluar me dëborë dhe Vladivostok kohët e fundit u godit nga një stuhi akulli, e cila vuri shoferët në telashe të mëdha, transmeton Telegrafi.

Shumë kishin fare probleme të hipnin në automjetet e tyre, pasi ishin të lidhur me zinxhirë në akull.

Rezulton se për një banor të Vladivostok, akulli është edhe problemi më i vogël. Ndërsa u përpoq të pastronte akullin nga xhami i përparmë para ndërtesës së tij, një bllok betoni me dy ton u shemb nga kati i nëntë.

Shoferi, për fat të mirë, dëgjoi zhurmë dhe thyerje, kështu që ai ngriti sytë për disa sekonda para se pllaka e betonit të binte dhe të shkatërronte plotësisht Nissan X-Trail të tij.

Gruaja e tij ishte gjithashtu me fat dhe pak para incidentit, sepse ajo u fut brenda në shtëpi për të sjellë ujë të nxehtë pasi ishte më lehtë për të hequr akullin nga automjeti. /Telegrafi/