LAJMI I FUNDIT:

Megaoperacion antidrogë në disa qytete të Shqipërisë, arrestohen dhjetëra persona

Megaoperacion antidrogë në disa qytete të Shqipërisë, arrestohen dhjetëra persona

Një megaoperacion antidrogë është duke zhvilluar në mbarë vendin dhe deri më tani sipas burime të Euronews Albania, janë arrestuar dhjetëra persona.

Reklama

Mësohet se arrestimet janë bërë me urdhër të prokurorive të disa rretheve si Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan.

Për ekzekutimin e vendimeve që janë dhënë për qindra persona, po marrin pjesë forcat speciale RENEA, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë FNSH dhe qindra punonjës policie.

Në vazhdim pritet edhe njoftimi i policisë me më shumë detaje rreth operacionit. /Telegrafi/