Senatori amerikan, John McCain do të arrijë sot në Beograd ku do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq.

Vuçiç tha se me McCain do të diskutojnë mbi situatën në Serbi dhe Kosovë, transmeton Klan Kosova.