Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Paris Saint-Germain dhe Manchester Cityt në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Skuadra franceze e filloi mjaftë furishëm takimin, duke bërë që në start presion mbi Citizens.

Mundi i madh i tyre u shpërblye pas vetëm 15 minutash, duke shënuar golin e parë.

Ishte Angel di Maria që harkoi për mrekulli në zonë, derisa aty ishte Marquinhos që shënoi me kokë.

City tentoi që të ngjallej nga ky gol i pranuar, derisa shansin më të mirë për ta e kishte Phil Foden, që nuk arriti të mposhtë Keylor Navasin në minutën e 41-të.

Reklama

45 minutat e dytë me gjasë do të jenë edhe më spektakolar, pasi skuadra angleze do të shpresojë që së paku t’i barazoi shifrat. /Telegrafi/

Reklama