LAJMI I FUNDIT:

Mascherano emërohet trajner i Argjentinës U20

Mascherano emërohet trajner i Argjentinës U20

Ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Barcelonës, Javier Mascherano do të bëhet zyrtarisht një trajner i Kombëtares së Argjentinës U20.

Reklama

Mascherano u pensionua në vitin e kaluar nga futbolli i luajtur në moshën 36-vjeçare dhe tashmë do t’i hyjë zejes së trajnerit.

37-vjeçari  do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës U-20 të Argjentinës vitin e ardhshëm ka konfirmuar të enjten Federata Argjentinase e Futbollit (AFA).

Kjo do të jetë puna e parë si trajner për Mascheranon, i cili bëri më shumë se 100 paraqitje për kombëtaren duke luajtur në mbrojtje dhe mesfushë.

Ish-mesfushori i njohur do të zëvendësojë trajnerin aktual Fernando Batista, i cili lë rolin për t’iu bashkuar stafit të trajnerit të sapoemëruar të Venezuelës, Jose Pekerman.

Ndryshe, Mascherano luajti në katër Kupat e Botës për Argjentinën, duke përfshirë arritjen në finale në vitin 2014 dhe ishte pjesë e skuadrës së Barçës së Pep Guardiolës, duke fituar pesë tituj të Ligës dhe dy Liga të Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori