Maroku mposht edhe Kanadanë dhe kalon si lider i grupit

Maroku ka shënuar fitore ndaj Kanadasë me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror, duke kaluar si lider nga grupi.

Marokenët shënuan që në rastin e parë, kur Hakim Ziyech gjeti rrjetën për 1-0.

Por Maroku nuk u dal dhe shënoi edhe një herë në minutën e 23-të, kur Youssef En Nesyri gjeti rrjetën për 2-0.

Ndeshja u hap në minutën e 40-të, kur Nayef Aguerd shënoi në portën e tij për 2-1.

Por Maroku nuk u dal dhe shënoi edhe një herë në minutën e 23-të, kur Youssef En Nesyri gjeti për 2-1.

Maroku shënoi edhe një herë me En Nasyrin, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Në pjesën e dytë kanadezët ishin më të mirë, duke iu afruar golit të barazimit.

Atiba Hutchinson kishte tast të mirë, ndërsa pas tij edhe Alistar Johnston, por asnjëri nuk ishte i saktë.

Me këtë fitore Maroku kalon si lider i grupit me 7 pikë, ndërsa Kroacia mbetet e dyta me 5 pikë. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit