LAJMI I FUNDIT:

Marina amerikane sekuestron arsenal armësh, mijëra pushkë – snajperë e predha anti-tank kapen në anijen që lundronte drejt Jemenit

Marina amerikane sekuestron arsenal armësh, mijëra pushkë – snajperë e predha anti-tank kapen në anijen që lundronte drejt Jemenit

Marina amerikane ka sekuestrues një arsenal armësh, duke filluar nga mijëra pushkë automatike, snajperë e predha anti-tank. Gjithë kjo sasi e armëve u sekuestrua brenda një anije në detin Arabik që ishte nisur në drejtim të Jemenit.

Reklama

Flota e pestë amerikane e stacionuar në Bahrejn, ka njoftuar sot se luftanija UUS Monterey zbuloi armët në anijen transportuese në Lindje të Mesme, e armët besohet se kishin për destinacionin Omanin dhe Pakistanin, transmeton Telegrafi.

Zyrtarë të mbrojtjes në SHBA, kanë thënë se edhe më herët kishin sekuestruar armë të ndryshme të destinuar për rebelët Houthi në Jemen.

Marina njoftoi se afro 3.000 pushkë automatike kineze Type 56 janë sekuestruar, si dhe disa variante të Kallashnikovit. Aty kishte edhe qindra pushkë tjera automatike, snajperë dhe predha anti-tank prodhim rus.

Sikur kjo të mos mjaftonte, kishte edhe granata dore të llojeve të ndryshme dhe optikë për snajperë të kalibrit të ndryshëm që ishin mbështjellë me qese të najlonit me ngjyrë te gjelbër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Serbia
A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

Botë
“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

Botë
Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Botë
Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Evropa
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori