LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni: Nga nesër komunikacioni hekurudhor në ndërprerje

Maqedoni: Nga nesër komunikacioni hekurudhor në ndërprerje

Stafi mekanik dhe ekzekutiv i “Hekurudha Transport” paralajmëron se nga nesër në ora shtatë do ta ndërpresë qarkullimin hekurudhor.

Reklama

Shkak për bojkotimin e punimeve, siç thotë përfaqësuesi i makinerive Dushko Cakarovski, është kompensimi i papaguar për shpenzimet materiale që duhej ta merrnin nga sot.

Sipas Çakarovskit, bojkoti është në përputhje me vendimin e nëntorit të vitit të kaluar, me të cilin parashihet që paga e muajit paraprak të paguhet në tërësi më së voni deri më 25 të muajit, ndërsa më së voni deri më të 10-tin të këtij muaji do t’i marrin edhe shpenzimet materiale.

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Lajme
Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

Kronika e Zezë
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

Kronika e Zezë
Kalo në kategori