LAJMI I FUNDIT:

Mancini publikon listën për ndeshjet e play-offit për Kupën e Botës, lë jashtë Balotellin

Mancini publikon listën për ndeshjet e play-offit për Kupën e Botës, lë jashtë Balotellin
(Foto: New Straits Times)

Roberto Mancini nuk e ka ftuar Mario Balotellin në skuadrën e Italisë që do të luajë play-offin  për Kupën e Botës javën e ardhshme.

31-vjeçari ishte përfshirë në skuadër për një tubim në Coverciano në fund të janarit dhe shpresonte të bashkohej me ekipin për ndeshjet e play-offit.

Megjithatë, Roberto Mancini e ka shpërfillur ish- sulmuesin e Interit dhe Milanit , duke thirrur në vend të tij sulmuesin e Cagliarit, Joao Pedro.

Ciro Immobile, Gianluca Scamacca dhe Andrea Belotti janë tre qendërsulmuesit e tjerë.

Edhe mbrojtësi i Lazios, braziliani Luiz Felipe, që ka pasaportë italiane gjithashtu do t’i bashkohet me Azzurrët.

Pierluigi Gollini i Tottenham ka zëvendësuar portierin e lënduar të Napolit , Alex Meret.

Italia do të përballet me Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinalen e play-off-it të Kupës së Botës më 24 mars në “Renzo Barbera” në Palermo dhe mund të takohet me Turqinë ose Portugalinë në finale më 29 mars.


Skuadra e Italisë  

Portierë:  Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Paris Saint Germain), Pierluigi Gollini (Tottenham), Salvatore Sirigu (Genova);

Mbrojtës: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Cristiano Biraghi (Fiorentina ), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Emerson Palmieri (Lyon), Alessandro Florenzi (Milan), Luiz Felipe (Lazio), Gianluca Mancini ( Roma );

Mesfushorë:  Nicolò Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Juventus), Lorenzo Pellegrini (Roma), Matteo Pessina (Atalanta), Stefano Sensi ( Sampdoria ), Sandro Tonali (Milan), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi ( Sassuolo ), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Joao Pedro (Cagliari), Matteo Politano (Napoli), Giacomo Raspadori e Gianluca Scamaccaa (Sassuolo),  S Zaccagni (Lazio), Nicolò Zaniolo (Roma).


/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori