Burnley dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Qytetarët janë mysafirë të Burnleyt në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të Ligës Premier, e cila zhvillohet në Turf Moor nga ora 15:05.

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola synon fitoren e radhës në kampionat për tu rikthyer në pozitën e parë, pasi çdo rezultat tjetër do ta linte mbrapa në garën për titull.

Në anën tjetër, vendasit janë në formë të mirë me tri fitore dhe një barazim në katër ndeshjet e fundit dhe synojnë rezultat pozitiv edhe në këtë takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Burnley: Heaton; Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor; Hendrick, Cork, Westwood, McNeil; Barnes, Wood’

Man City: Ederson; Walker, Kompany (C), Laporte, Zinchenko; Gundogan, Bernardo, D Silva; Sterling, Sane, Aguero

/Telegrafi/